szklarska-poreba góry

Szklarska Poręba


Szklarska Poręba - górskie miasteczko w Sudetach


Szklarska Poręba - wspaniała miejscowość turystyczna, znajdująca się w regionie dolnośląskim. Znajduje się u podnóża Śnieżnych Kotłów, corocznie odwiedza więcej niż 1,5 mln. osób.
Miejscowość tą doceniają dodatkowo zagraniczni wędrowcy.
Najcenniejszą przewagą nad innymi miejscowościami jest niezwykła okolica. 
Ścieżki w lesie, szlaki dla turystów i liczna ilość pomysłów na to, co robić w okresie zimowym i w wakacje. 
Przytoczonie tych cech stanowi, że miasto pod Szrenicą jest jednym z najczęściej nawiedzanych lokalizacji w Sudetach.
Szklarska Poręba jest to raj sportowców. Szklarska Droga pod Reglami uwielbiana jest przez osoby uprawiające sport, posiadając swój specyficzny klimat i wzniesienia. Ćwiczą tu maratończycy, sprinterzy, lecz również inni trenujący chcący ulepszyć kondycję.


Polecane atrakcje w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to mieścina dostarczająca urlopowiczom masę przeżyć. Tu mieszczą się niezwykłe kaskady wodne np. Szklarki i Kamieńczyka. Schroniska górskie np. na Hali Szrenickiej, Schronisko na Szrenicy oraz Pod Łabskim Szczytem przyjmą strudzonych wędrowców.
Szlaki piesze zachęcają do wędrówki. Największą popularnością cieszy się czerwony kolor szlaku na wieczchołek Szrenica o wysokości 1362 metry. Idąc dalej dojdziesz do przekaźnika RTV i Śnieżnych Kotłów - dwa polodowcowe wgłębienia położone pomiędzy Łabskim Szczytem i Wielkim Szyszakiem. Na górę podjedziesz wyciągiem, jeżeli chcesz.
Dzieci chętnie zwiedzają “Park Linowy Trollandia” i wystawy lego. 
Gdy ziemię pokryje śnieg do dyspozycji narciarzy są przeliczne wyciągi, szlaki o zróżnicowanej trudności oraz miejsca, gdzie wypożyczysz sprzęt.
 Osobliwością jest, że Karkonoski Park Narodowy jako jeden z nielicznych zezwala na spacer ze zwierzakiem.

Jeżeli nocleg to tylko w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba to miejscowość turystyczna przyciągająca urlopowiczów dlatego też liczba obiektów jest szeroka. Szeroka oferta noclegi (noclegi.net.pl ) , ośrodków i pokoi prywatnych pozwala znaleźć zakwaterowanie na każdy portfel . Duża część z nich gwarantuje wspaniałe widoki na góry Karkonoskie. Hotelarze intensywnie myślą by umilić wypoczywającym pobyt. Właśnie to decyduje, że wakacje w mieście pod Szrenicą będzie zawsze owocny.

© Browar Miedzianka®
Wykonanie:
NFHotel
Przyjazd
21
kwi
2020
Wyjazd
21
kwi
2020
rezerwacja